androgoldPreparātu izstrādājis ārsts andrologs, Dr. med. Juris Ērenpreiss (Eiropas Androloģijas Akadēmijas īstenais loceklis un tās sertificēts klīniskais andrologs, Latvijas Biomedicīnas Pētījumu un Studiju centra vadošais pētnieks), sadarbībā ar Ajūrvēdas ārstiem un speciālistiem no Indijas.

Sastāvs - 4 kapsulās (dienas deva):

 • Miega vitānijas sakne 360 mg,
 • Tribuļa laksti 360 mg,
 • Stizolobijas sēklas 360 mg,
 • Sarsaparillas sakne 120 mg,
 • Parastā sparģeļa sakne 120 mg,
 • Musali sakne 120 mg,
 • Bumbuļu puerārijas sakne 80 mg,
 • Akācijas lapas un augļi 80 mg,
 • Kommiforas sveķi 80 mg,
 • Emblikas augļi 80 mg,
 • Mumijo 80 mg,
 • Koraļļu pulveris 20 mg,
 • Hidroksipropilmetilcelulozes kapsula.

Preparāta Androgold Forte sastāvs izveidots, izmantojot gan Indijas Ajūrvēdas medicīnas tūkstošiem gadu uzkrātās zināšanas par dažādiem augiem ar afrodiziējošām un vīriešu reproduktīvo sistēmu uzlabojošām īpašībām, gan arī modernās zinātnes pētījumus par šiem augiem un to ietekmi uz vīriešu dzimumsistēmu. Bez tam preparāts tapis, izmantojot Dr. J. Ērenpreisa 15 gadu klīnisko pieredzi darbā ar pacientiem ar dažādām reproduktīvās sistēmas saslimšanām un seksuāliem traucējumiem, izmēģinot dažādas šo augu kombinācijas un pētot to ietekmi gan uz pacientu analīžu laboratoriskajiem rādītājiem, gan subjektīvām izjūtām.

Miega vitānija (Ashwagandha, Withania somnifera) ir pazīstama kā “Indijas ženšeņš”, viens no tūkstošiem gadu Indijā zināmajiem izcilākajiem augiem reproduktīvās sistēmas stimulācijai. Tas uzrāda gan spermas kvalitātes uzlabošanas efektu, gan testosterona līmeņa pieaugumu arī placebo kontrolētos mūsdienīgos pētījumos (Ambiye et al., 2013).

fig 1Dažādi pētījumi ir pierādījuši un izskaidrojuši Miega vitānijas pozitīvās ietekmes uz vīrieša reproduktīvo funkciju mehānismus mūsdienu zinātniskā līmenī – to, kas empīriski Ajūrvēdā bija zināms tūkstošiem gadu. Tā stimulē seksuālo un reproduktīvo hormonu izstrādi; palielina vitamīnu A, E, C, un tādu būtisku mikroelementu un jonu kā Zn, Fe, Cu līmeni sēklas šķidrumā: samazina sēklas šķidruma oksidatīvā stresa (ROS) līmeni; un samazina programmētu šūnu nāvi jeb apoptozi (Ahmad et al., 2010; Shukla et al., 2013).

Testosterona līmeņa izmaiņas pēc 3 mēnešu ārstēšanas kursa ar Miega vitāniju (zilais stabiņš), salīdzinot ar placebo grupu (sarkanais stabiņš). Būtisks uzlabojums (*p<0.05) pacientu grupā, kas saņēmuši Miega vitāniju.

 

Spermas un testosterona rādītāji vīriešiem ar oligozoospermiju pirms un pēc 3 mēnešu ārstēšanas kursa ar Miega vitānijas saknes ekstraktu, salīdzinot ar placebo

fig 2

Tribuļi (Gokshura, Tribulus terrestris) ir diezgan pazīstams augu preparāts arī Latvijā kā augs ar afrodiziējošām īpašībām, kas paaugstina seksuālo vēlmi. Ajūrvēdā tas tiek izmantots kā diurētiķis un urīna izvadsistēmas darbības normalizētājs ar pretiekaisuma darbību. Pētījumi ir pierādījuši, ka Tribuļi kā monopreparāts spēj paaugstināt testosterona līmeni dzīvniekiem, taču cilvēkiem placebo kontrolētos pētījumos pozitīvs efekts uz testosterona līmeni vai erektilo funkciju nav konstatēts (Neychev et al., 2005; Santos et al., 2014). Tādēļ arī Ajūrvēdā tā afrodiziējošās un reproduktīvās sistēmas stimulējošās īpašības tiek nodrošinātas tieši salikumā kopā ar citiem augiem - kā Androgold Forte preparātā.

Stizolobija (Kapikachu, Mucuna pruriens) varētu būt plašākai auditorijai mazāk pazīstams preparāts, taču Ajūrvēdas speciālistiem tas ir labi zināms afrodiziāks un reproduktīvo veselību uzlabojošs augs. Arī mūsdienu zinātniskie pētījumi to ir apstiprinājuši, pierādot Stizolobijas spēju gan normalizēt dzimumhormonu līmeni, gan uzlabot spermas kvalitāti, normalizējot tādu sēklas metabolītu kā alanīna, citrāta, histidīna, fenilalanīna līmeni, kā arī spēju samazināt lipīdu peroksidāciju (oksidatīvo stresu) spermā (Gupta et al., 2011; Singh et al., 2013).

Papildus šiem augiem Androgold Forte sastāvā ir iekļauti citi augi ar labi zināmām dzimumsistēmas darbību normalizējošām vai stimulējošām īpašībām: Augs seksuālo spēju stimulācijai Musali sakne (Musali, Chlorophytum) Augs prostatas darbības normalizēšanai ar tai skaitā pretiekaisīgām īpašībām Indijas Sarsaparillas sakne (Anantamool, Hemidesmus indicus) Augi ar spermas kvalitāti, seksuālo funkciju, urīnizvadistēmas, prostatas darbības uzlabojošām īpašībām kā parastā Sparģeļa sakne (Shatavari, Asparagus racemosus), Bumbuļu puerārijas sakne (Vidarikand, Pueraria tuberosa), Akācijas lapas un augļi (Virya Shodhan, Acacia arabica).

Preparāta kompleksai iedarbībai Androgold Forte sastāvam ir pievienoti pēc savām īpašībām unikāli organisma vitalitāti paaugstinoši un vispār spēcinoši preparāti: “kalnu sviedri” jeb Mumijo (Shilajit, Asphaltum punjabianum), kas satur vismaz 85 minerālus jonu formā; Komiforas sveķi (Guggul, Commiphora wightii); “Indijas ērkšķoga” Amla jeb Emblikas augļi (Amla, Emblica officinalis) - kā viens no bagātākajiem C vitamīna avotiem dabā; un Koraļļu pulveris (Praval Pishti, Paederia foetida), kas ir ne tikai izcils kalcija avots, bet tiek arī izmantots spermas kvalitātes un erektilās funkcijas uzlabošanai.

Lietošana:

vīriešiem 2 kapsulas 2 reizes dienā pirms ēšanas. Iepakojums: 60 celulozes kapsulas (nesatur želatīnu).

Tirdzniecības vietas:

 • 1) Saules aptieka (Brīvības/Ģertrūdes stūris, Rīga), u.c. aptiekas
 • 2) Klīnika “Piramīda”, Kalnciema 27, Rīga (darba laiks 8.00-20.00)
 • 3) Shakti centrs, Palīdzības iela 6, Rīga (darba laiks 11.00-19.00)
 • 4) pasūtot internetā: www.revdi.lv, www.herbals.lv
Uz Augšu
Latvijas ārstu seksologu biedrība lasb.eu