LĀSB lūdza LR Veselības inspekcijai izskaidrot, vai par "seksologu" var dēvēt cilvēki, kuri nav sertificēti ārsti dotajā papildspecialitātē. Jautājums aktualizējis, jo tādi "kaktu dakteri" kā Artūrs Šuls, Segejs Dorošenko ļaunprātīgi maldinot sabiedrību uzdodas par seksologiem, kaut gan viņiem nav ne atbilstošas izglītības, ne arī kvalifikācijas. Masas saziņus līdzekļos (delfi.lv) par seksologu tiek dēvēt pat cilvēki bez medicīniskās izglītības.

Latvijas ārstu seksologu biedrība, izanalizējot parlementārietes J.Stepaņenko priekšlikumu par grozījumiem Izglītības likumā, nosūtīja LR Saeimas depuptātiem vēstuli, kurā aicina deputātus neatbalstīt šī likuma grozījumus.

LĀSB ir uzsākusi cīņu pret tautā tā saucamajiem "kaktu dakteriem", jeb cilvēkiem kuri uzdodas par seksologiem, kaut gan patiesībā viņiem nav tiesības par tādiem uzdoties. Seksologs ir profesija, kas iekļauta prefesiju reģistrā (MK 268 noteikumi): seksologs ir ārsta papildspecialitāte (PP 11). Tas nozīmē, ka seksologs ir ārsts - ārstniecības persona, kura ieguvis zināšanas un nokārtojis sertifikācijas eksāmenu dotajā appakšpecialitātē, ko savukārt nosaka Ārtsniecības likuma 26. punkts.

Visi praktizēt tiesīgie seksologi ir atrodami LR Veselības inspekcijas uzturētajā datu bāzē: Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā (http://vi.gov.lv/lv/pr). Pamatojoties uz pastāvošo likumdošanu, persona, kura nav atrodama šajā datu bāzē, nav tiesīga uzdoties par seksologu.

Uz Augšu
Latvijas ārstu seksologu biedrība lasb.eu